Güney Adana Kurumsal
15/03/2013
Tip Bayrami Kutlama 2
14 MART TIP BAYRAMI
Etkinlikleri bünyesinde Güney Adana hastanesi hemşire,doktor ve çalışanlara çikolata ikram edilerek nazar boncuğu takıldı.Etkinlikte Adanalı sanatçı tv program yapımcısı Özkan Can sağlık çalışanlarını ziyaret ederek.bu anlamlı günde sağlıkçılarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

14/03/2013
TIP BAYRAMI KUTLAMA
14 MART Tıp Bayramı
etkinlikleri bünyesinde Güney Adana Hastanesi Doktorları bir araya geldi.doktorlara çikolata ikram edilerek başhekim salim canoğulları tarafından nazar boncuğu takıldı. Fatih terim lisesi yöneticileri ve öğretmenleri,sanatçı Özkan can başhekim canoğullarını makamında ziyaret ederek bu anlamlı günü kutladılar

13/03/2013
14 Mart Tip Bayrami
TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN
14 MART TIP BAYRAMINI KUTLUYORUZ

13/03/2013
Göztansıyonu ölçümü
Glokom Haftası Sebebi ile
Özel Güney Adana Hastanesi giriş lobisinde Ücretsiz göz tansiyonu ölçümüyapıldı.Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği organizayonda hastalara göz tansiyonunun tanı ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgiler aktarıldı. Özel Güney Adana Hastanesi Başhekimi Salim Canoğlu,Göz hastalıkları uzmanları,Op.Dr.Emine SUKGEN ve Op.Dr.Ahmet Şimşir aktiviteye yoğun ilgi gösteren bölge halkına ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.Bölge halkı göz tansiyonu ölçümü organizasyonuyla ilgili sağlık aktivitenize teşekkür ederiz dediler.

11/03/2013
Dünya Glokom Haftasi
Glokom nedir nasıl tedavi edilir?
Halk arasında "Göz Tansiyonu" ve “Karasu” adıyla da bilinen glokom, milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır. Tedavi edilmez ise kalıcı görme kaybına neden olabilir. Glokom nasıl tedavi edilir? Göz tansiyonunu tedavi ederken basamak şeklinde bir yol izlenir. Hastalık teşhis edildikten sonra elimizde mevcut olan pek çok ilaç seçeneğinden hastalığın tipine en uygun olanına başlanır ve hasta takibe alınır. Gerekli aralıklarla göz tansiyonu ve görme alanı ölçümleri yapılır. Gereğinde başka ilaçlar eklenir. Bunlara rağmen göz tansiyonu düşmez, görme alanı bulguları ilerlerse ameliyat kararı verilir. Ameliyat lazerle, ya da klasik yöntemle yapılır.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri