Güney Adana Kurumsal
07/12/2012
Hastanede Resım Sergısı
ANASINIFI ÖĞRENCİLERİ HASTANEDE RESİM SERGİSİ AÇTI
Adana'da Akdeniz Anaokulu öğrencileri "Çocuk Gözüyle Sağlık" konulu hazırladıkları resimleri Güney Adana Hastanesi giriş lobisinde sergilendi. Büyük beğeni toplayan sergi sosyal sorumluluk projesi kapsamında sağlık alanında çocukların gözünden mesajlar içeriyor. Çocuklar Güney Adana Hastanesi başekimi salim canoğullarına hazırladıkları kalp plaketi hediye ettiler. canoğulları:Çocukların bakış açısı ile emek harcayarak hazırladıkları çalışmaları güney adana hastanesi giriş lobisinde sergilemekten mutluluk duyduklarını ifade ederek geleceğin büyükleri çocuklarımıza ve akdeniz anaokulu yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederiz dedi.

06/12/2012
çocuk Gözüyle Sağlik
Akdeniz Anaokulu öğrencileri "Çocuk Gözüyle Sağlık" konulu hazırladıkları resimleri Güney Adana Hastanesi Başhekimi Salim Canoğullarına hediye ettiler.
Güney Adana Hastanesi Çocuk hastalıkları ve çocuk cerrahi uzman doktorları tarafından Akdeniz Anaokulu öğrencilerine Güney Adana Hastanesinde ücretsiz genel sağlık taraması yapıldı.Çocukluk çağında başlayan pek çok erişkin hastalığının önlenmesinin ancak bu dönemde alınan önlemlerle mümkün olabileceğini belirten Güney Adana hastanesi başhekimi Dr.Salim Canoğulları okul öncesi sağlık taraması yapılması tavsiyesinde bulundu.

03/12/2012
Engellileri Anlamakiçin Bir Dakika
Engellileri anlamak için bir dakika görmediler! Adana'da özel bir hastane çalışanları, engellileri anlamak için onların yerine geçti. Çalışanlar, bir dakikalığına tekerlekli sandalye kullandı, gözlerini bağlayıp yürüdü.
Güney Adana Hastanesi Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellilerin todplumda karşılaştıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla "Bir dakika yerime geçer misin?" adlı bir proje hazırladı. Bu kapsamda, doktorlar, yöneticiler ile hastane çalışanları, engellilerin hayatlarına kısa süreli bakabilmek için ortopedik engellilerin kullandığı tekerlekli sandalyeye oturdu, görme engellilerin sıkıntılarını yaşamak için ise bir dakikalığına gözlerini kapatıp yürüdü. Bir dakika da olsa engellilerin yerine geçmenin onlarla empati kurmak açısından önemli olduğunu anlatan çalışanlar, "Bundan sonra engellilere karşı daha hoşgörülü olacağımıza inanıyoruz. Toplumun engellileri daha iye anlayabilmesi için farkındalık oluşturulması ve bilinçli davranılması şart. Bir dakika da olsa bu sıkıntıları yaşamak zor." dedi. Hastane Başhekimi Salim Canoğlulları, engellilerin yalnızca birgün değil hergün hatırlanması gerektiğini söyledi. Engelli vatandaşların daha rahat yaşayabilmeleri için bir çok çalışma yapıldığını hatırlatan Canoğulları, "Onları toplumla güçlendirmek için çalışma yapılmalıdır. Belediyeler engellileri düşünerek hizmetler yapmalı. Onlara acımak yerine ürüten insanlar olmalarına fırsat verilmeli." diye konuştu. Bu arada, tekerlekli sandalyeye oturan Canoğulları, engellilerin sorunlarını birebir yaşamanın çok zor olduğunu dikkat çekerek, "Onların yerini 1-2 dakika da gezsek şu anda bir vasıtaya binmek istesem binemem. Toplum olarak onların önlerine de engeller çıkarmışız." dedi. Kısa bir süreliğine gözlerini bağlayıp görme engellilerin sorunlarını yaşayan bayan çalışanlar da "Onları şimdi çok daha iyi anlıyorum inanılmaz zor durumdayım. Engellilere bakış açım değişti. Gözleri bantlı yürümek zor kesinlikle onlara destek çıkmamız gerekli." diye konuştu.

26/11/2012
öğretmenler Günü
ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE GÜNEY ADANA HASTANESİ OLARAK BÖLGEMİZDE BULUNAN
YILDIRIM BEYAZIT İ.Ö.OKULU, FATİH TİCARET MESLEK LİSESİ, ŞEHİT KEMAL YÜZGEÇ İ.Ö.OKULU, RECAİ GİZER İ.Ö.OKULU, AKDENİZ ANAOKULU, BAHÇELİEVLER İ.Ö.O, ANAFARTALAR LİSESİ, ANAFARTALAR İ.Ö.O YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZİ BU ANLAMLI GÜNDE ZİYARET ETTİK

26/11/2012
ÖĞRETMENLERE ANLAMLI ZİYARET
ÖGRETMEN, DOGAN GUNESE BENZER. ETRAFINI AYDINLATARAK KARANLIKLARA MEYDAN OKUR
DUNYANIN EN DEGERLI VARLIKLARI OLAN SIZ OGRETMENLER! BUGUN, TURK OGRETMENININ SEREF GUNUDUR. ONA OLAN SAYGIYI YENILEME, ONUN YUCELIGINI ANMA GUNUDUR. BOYLE ANLAMLI BIR GUNDE HEPINIZI SEVGIYLE, CANDAN KUTLUYORUZ.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri