Güney Adana Kurumsal
21/09/2012
üçüz Kiz Bebekler Hayata Merhabadedı
Cansu ve Mehmet Yürek çiftinin 3kız bebekleri otuz iki haftalık erken doğumla dünyaya geldi. Op.Dr.Gökmen SUKGEN'in gerçekleştirdiği doğumla 3'üzler hayata merhaba dedi.
Erken doğum sebebi ile solunum yetmezliği ve kilo sorunu olan bebekler Yenidoğan bebek yoğun bakım ünitesinde Kontrol altına alındı. Neonatoloji Uzm.Dr. Kenan Özcan ve Ekibi tedavi sürecini başlattı. üçüzlere enfeksiyon antibiyotik tedavisi ve solunum aygıt desteği tedavisi uygulanmaya başladı.bin400 gr ,bin 500 gr olan bebeklerin tedavisi devam ediyor. Uzm.Dr. Kenan Özcan bebeklerin sağlıklarına kavuşa bilmesi için Kontrol ve tedavi sürecinin devam ettiğini ,ağızdan beslenme düzeyine gelmesi ,emme refleksinin gelişmesini beklediklerini söyledi. Anne Cansu YÜREK ilk bebeklerinin üçüz olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ve kendini çok şanslı hissettiğini,Tekstil işi yapan eşiyle beraber kendilerini zor bir sürecin beklediğini ama çok mutlu olduklarını söyledi. ÜÇÜZ KIZ BEBEKLERE MİNE,MERVE,MÜGE İsmi verildi.

17/09/2012
19.altin Koza Fılm Festıvalı Başladi
.
.

15/09/2012
Doktorun Ilginç Taş Koleksiyonu
Adana'da Güney adana hastanesi genel cerrahi uzmanı Op.Dr. Şinasi BAŞARAN, yirmi sekiz yıldır safra kesesini ameliyat ettiği hastalarından aldığı safra taşları ile koleksiyon oluşturdu.
Adana'da Güney Adana Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olan Op.Dr Şinasi BAŞARAN , kendi mesleği ile ilgili olarak ilginç bir taş koleksiyon oluşturdu. Koleksiyonunun bir bölümlünü evde, bir bölümünü ise işyerinde tutan Op. Dr. Başaran "Genel cerrahi uzmanı olarak en çok yaptığımız ameliyatlarından birisi safra kesesi ameliyatlarıdır. Meslek hayatım boyunca bugüne kadar kendi yapmış olduğum safra kesesi ameliyatlarından çıkan taşları biriktirmeye başladım, yıllar içerisinde’ de taşların sayısı çoğaldı. Yıllar önce Orhan Boran’ın sunduğu” Enteresan şeyler” programına katılmayı düşünmüştüm. En büyük hayallerimden biriside biriktirdiğim taşlardan minyatür bir ev oluşturmak . Koleksiyonun da safra kesesinden çıkartılmış farklı ebat ve biçimlerde farklı taşların olduğunu belirtti. Safra taşı büyüdükçe şiddetli ağrılarda artıyor" dedi. Safra taşlarını renklerin değişik olduğunu ve bazen mücevher görüntüsü de aldığını söyleyen Op.Dr. Başaran, koleksiyonun da renkli safra taşlarının da bulunduğunu kaydetti. Op.Dr. Başaran, "Birçok hastamda örnekler alıp, koleksiyonuma koyuyorum. Genel cerrah olarak meraklarımdan birisi safra taşlarını biriktirip koleksiyon oluşturmak. Birçok hastamızda çok değişik taşlar çıkıyor. Düzgün, değişik renkli taşlar çıkıyor. Bazı safra taşlarına rastlama olasılığımız az, rastlayınca koleksiyonuma koyuyorum" diye konuştu. Haber: Güney Adana Hastanesi Basın Halkla İlişkiler

04/09/2012
Metro Hastanesın’den Muhteşem Sünnet şöl
Özülkü Sağlık Grubu’ndan METRO Hastanesi sosyal sorumluluk projelerine bu kez de “Ücretsiz toplu sünnet şöleni” ile devam ediyor.
ÖZÜLKÜ ŞİRKETLER GRUBUSOSYAL SORUMLULUK ÖNDERİ Özülkü şirketler grubu sosyal dayanışmayı ön planda tutuyor. Daha öncede sosyal sorumluluk projesi adı altında Güney Adana Hastanesi 150 çocuğu sünnet etmişti.Özülkü Şirketler Grubu yetkilileri, 2.sünnet Şölenini Metro hastanesi bünyesinde tüm sponsorluğu hastane tarafından karşılanmak üzere toplu sünnet şöleni gerçekleştirdi. Sünnete katılan 115 sünnet çocuğu ve yakınları Güney Müzikolda düzenlenen Sünnet Şöleninde Gönüllerince eylendiler. Sünnet Olacak 3'üz kardeşler şölenin ilgi odağı oldular.

04/09/2012
30 Ağustos Zafer Bayrami Kutlama
.
.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri