Güney Adana Kurumsal
02/04/2015
Kanser Haftasi
1-7 NİSAN KANSER HAFTASI
ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

30/03/2015
Kadin Sağliği Ve Kanser Çeşitleri Paneli
Güney Adana Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şule Özülkü,
kadın sağlığı konusunda sosyal projelere imza atmak için bölgedeki tüm sosyal, yardımlaşma, eğitim ve kültür dernekleri ile ekonomik ve kültürel işbirliği protokolleri yaptıklarını bildirdi. Güney Adana Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şule Özülkü, kadın sağlığı konusunda sosyal projelere imza atmak için bölgedeki tüm sosyal, yardımlaşma, eğitim ve kültür dernekleri ile ekonomik ve kültürel işbirliği protokolleri yaptıklarını bildirdi. Güney Adana Hastanesi’nde, hastane yönetimi ile Akdeniz Sosyal Dayanışma Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı işbirliğiyle, Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Kadın Sağlığı ve Kanser Çeşitleri’ konulu panel düzenlendi. Panele Adana’nın güney mahallelerinde yaşayan çok sayıda kadın dinleyici olarak katıldı. Panelin açılış konuşmasını yaşan Şule Özülkü, 168 yatak kapasiteli Güney Adana Hastanesi’nde 40 uzman, 7 pratisyen doktor, 400 sağlık ve idari personelle vatandaşlara hizmet verdiklerini kaydetti. Devletin yeterince ulaşmadığı kentin güney bölgesinde bir hastane kurarak bölgedeki açığı kapatmak ve mahalle gençlerine iş imkanı sağlamayı hedeflediklerini anlatan Özülkü, hastaneyi kurduktan sonra halkın sağlık konusunda bilgi eksikliği olduğunu fark ettiklerini söyledi. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kadın sağlığı konusunda paneller düzenlemeye başladıklarını dile getiren Özülkü, şöyle konuştu: “Çünkü biz bu bölgede her konuda insanlara faydalı olmayı kendimize misyon edindik. Bu sebeple hizmetlerimizi daha da genişletmek amacıyla bölgemizin tüm sosyal, yardımlaşma, eğitim ve kültür dernekleri ile ekonomik ve kültürel işbirliği protokolleri yaptık. Bu panellerimizde kadın sağlığını konu almamızdaki amaç, kadınlarımızın sağlık konusunda farkındalığını artırmak, erken teşhisin hayati önemine dikkat çekmektir. Bu konuda da görev yine kadınlarımıza düşmektedir. Aziz Brighan Young’un dediği gibi ‘Bir adamı eğitirseniz bir erkeği eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz bir kuşağı eğitirsiniz.’” Konuşmanın ardından gerçekleşen panelde Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Yılmaz Karaoğlan, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Gökmen Sukgen, Dahiliye Uzmanı Dr. Gökhan Morgül, ‘Kadın Sağlığı ve Kanser Çeşitleri’ üzerine kadınlara sunum yaptı.

14/03/2015
14 Mart Tıp Bayramı
Sağlığa hizmet veren tüm herkes bizim için kıymetlidir ve çok değerlidir.
DOKTORLARIMIZIN VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun ...

17/02/2015
Toplumda Kalp Sağlığı Bilinci
Özel Güney Adana Hastanesi'nde doktorlar kalp hastalıkları konusunda bilgi verdi, vatandaşlara neler yapması gerektiğini anlattı
Özel Güney Adana Hastanesi'nde 14 Şubat Sevgililer Günü etkinlikleri kapsamında "Toplumda Kalp Sağlığı Bilinci" konulu panel düzenlendi. Panelde, Türkiye'deki ölüm nedenlerinin başında kalp hastalıklarının geldiği, yapılan araştırmalarda toplumun yüzde 35'nin potansiyel kalp hastası olduğuna dikkat çekildi. Kalp hastalıkları konusunda bilgi verilen panele vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. GÖREV EDİNDİK Açılış konuşmasında "Güney Adana Hastanesi olarak bizler sağlık hizmetinin bütün aşamalarını hedef alan yenilikler ortaya koyarak, kalp hastalığının yaygınlaşmasını engellemeyi görev edindik. Öncelikle 'İnsan' odaklı sağlık hizmeti sunan ve kardiyoloji çözümlerinde lider olan marka olarak hastalığın tedavisinde önleyici tedaviden sürekli izlemeye, çözümler üretmeye devam ediyoruz. Kalbinizin sizi yönlendirmesine izin verin. Fısıldar; bu yüzden onu dikkatle dinleyin" denildi.

30/01/2015
Toplumda Kalp Sağliği Bılıncı
PANELİMİZE DAVETLİSİNİZ
.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri