Güney Adana Kurumsal
26/11/2014
öğretmen Gününüz Sağlikli Olsun
Ülkemizin gelecek nesillerinin yetiştirilmesindeki en değerli güvencemiz olan öğretmenlerimiz için
Güney Adana Hastanesi olarak 24 Kasım - 29 Kasım tarihleri arasında ÖĞRETMENLERİMİZE ÖZEL CHECK-UP kampanyası yapıyoruz. Her Koşul altında fedakarca hizmet veren öğretmenlerimize şükranlarımızı sunarız . Kampanya belirtilen tarihler arasında Tüm öğretmenlerimizi kapsar check-up kurum üzerinden kayıt açılmak koşulu ile dört ayrı branşta muayene ve tetkikleriniz yapılır.

20/11/2014
Dünya Koah Günü Kutlandi
KRONİK OBSTRÜKTİF AKCİĞER HASTALIĞI(KOAH) NEDİR?
19 Kasım 2014, KOAH Günü olarak, her sene olduğu gibi aydınlatıcı bir takım etkinliklere sahne oldu. Hayatı tehdit eden, maluliyete yol açan bu hastalık konusunda birkaç hatırlatma yapmak isteriz. KOAH, zararlı partikül ya da gazlara uzun süreli maruz kalma sonucunda gelişen, genellikle ilerleyici nefes darlığı ile seyreden bir hastalıktır. En sık karşılaşılan risk faktörü sigara içimidir. Dış ortamda, mesleki ortamda ve ev içi ortamındaki hava kirliliği de KOAH açısından önemli bir risk faktörüdür. Sigara içiyorsanız, nefes darlığınız, hırıltı ve tekrarlayan balgam çıkarmanız varsa, öksürüyorsanız ve öksürüğünüz uzun sürüyorsa KOAH açısından tetkik edilmelisiniz. Basit bir solunum fonksiyon testi ile tanıya ulaşılabilir. KOAH, astım değildir. Evet, astım gibi nefes darlığı vardır. Ancak; yol açtığı sağlık problemleri astıma kıyasla daha ciddidir. Artmış kalp krizi riski, artmış kanser riski, nefes darlığının yaşla kötüleşmesi, solunum yetersizliğine daha sık neden olması ile astımdan farklı bir hastalıktır. Kendi sağlığınız, dumanına maruz kalan yakınlarınızın sağlığı için sigara içmeyiniz. Zamanın, yılların çabuk geçtiğini biliriz. Ertelememek, bunun üzerinde düşünmek ve karar almak yeterli. Unutulmamalıdır ki; oldukça etkili sigara bırakma tedavileri mevcut. Ödeme kapsamına alınmasını umduğumuz ilaçlarla bırakma başarımız artacaktır. Geç olmadan, nefesimizi kaybetmeden bunu başarabiliriz. Uzm. Dr. Göksel SAYGIN Göğüs Hastalıkları Uzmanı

19/11/2014
Dünya Prematüre Günü Kutlandı
Prematüre doğmuş veya hasta olan yenidoğan bebekleri
ve ailelerini desteklemek üzere kurulmuş olan sivil toplum dernekleri 17 Kasım 2008’de Roma’da ilk defa bir araya geldiler. Gönüllü veya kar amacı gütmeyen Türkiye dahil 17 Avrupa ülkesinin dernek temsilcileri toplandı. Derneklerin temsilcileri önceden prematüre bebeği olmuş ve problemler yaşamış olan ailelerden oluşuyordu. Sorasında Her yıl 17 Kasım günü prematüre bebeklerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik devam ettirildi. Ülkemizde de bu etkinlik devam ettirilmekte ve erken doğan bebekleri aileleri ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi çalışanları bir araya gelmektedirler. Ülkemizde her yıl yaklaşık 140-150 bin bin prematüre bebek bir çok sağlık problemi ile dünyaya geliyor. Zamanından erken doğan bebekler, özel bakım, özel tıbbi cihazlar, eğitimli hemşire ve yeni doğan bakımı-tedavisi ile özel olarak ilgilenen doktorlar gerektiriyor. 3. Düzey Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi olarak Özel Güney Adana Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi olarak Adana’da 26 küvözle 11 solunum aygıtı ile çalışanlarla birlikte bebeklerin yaşama tutunmaları, tedavileri için bizde tüm yenidoğan hekimleri gibi prematüre bebeklere hizmet veriyoruz. Yenidoğan çalışanları olarak hepimiz işini seven, koşturmayı seven, yorulmayan, dinamik, özverili, vicdan sahibi insanlar olmamız gerekiyor. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde yatan bebeklerimize, bebeklerimizin ailelerinin ve tüm yenidoğan yoğun bakım ünitesi çalışanlarına teşekkür ederiz. Uzm.Dr.KENAN ÖZCAN Neantoloji Uzmanı

18/11/2014
Antibiyotik Farkındalık Günü
Antibiyotik Farkındalık Günü,
halk sağlığını tehdit eden antibiyotik direnci ve akılcı antibiyotik kullanımı hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile her yıl 18 Kasım’da gerçekleştirilen Avrupa Halk Sağlığı girişimidir. Güncel veriler, Avrupa Birliği çapında dirençli bakteriler tarafından enfekte edilen hasta sayısının arttığını ve antibiyotik direncinin halk sağlığı için birincil tehdit haline geldiğini göstermektedir. Dirençli bakterilerin gelişmesinin durdurulması ve antibiyotiklerin gelecek nesillerde etkinliğinin sürdürülebilmesi için tek çare antibiyotiklerin akılcı kullanımıdır.

10/11/2014
Güney Adana Panel
GÜNEY ADANA’LI KADINLARIN SERTİFİKA HEYECANI
Özel Güney Adana Hastanesi “Sosyal sorumluluk projesi” adı altında başlatmış olduğu projelerine bir yenisini ekleyerek Çocuk Doktorlarının katılımı ile “Anne sütünün faydaları ve Çocuk Sağlığı” konulu panel düzenledi. “Bebek dostu” hastane olarak amaçlarının, Güney Adana’lı anne ve anne adaylarının Uzman Doktorlar tarafından “bilinçlendirmek” olduğu belirtildi. Panel, anneleri ile birlikte gelen çocuklarında katılımı ile şenlendi. Anneler eğitimlerini alırken çocuklarda palyaço eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Adeta rengarenk bir şölen havasında geçen panelde Uzm.Dr.Kenan ÖZCAN, “Anne sütünün beslenmede önemi ve emzirme” konusunu anlatırken, Uzm.Dr.Mehdi TASOUJİ “Çocuklarda ishal” , Uzm.Dr.Okan AKGÜL’de “Çocuklarda Ateş” konularında ailelere bilgiler aktardılar. Ayrıca Uzm.Dr.Salim KÜÇÜK, Uzm.Dr.Özge BALLI’da çocuk hastalıkları ile ilgili konularda annelerin sordukları sorulara yanıt vererek aileleri bilgilendirdiler. Panele katılan anne ve anne adayları, panelden duydukları memnuniyeti ifade ederek eğitim sonunda aldıkları ,eğitim sertifikasını bir ömür boyu saklayacaklarını belirterek, organizasyonu düzenleyen Özel Güney Adana Hastanesi yöneticilerine teşekkürlerini bildirdiler…..

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri