Güney Adana Kurumsal
09/09/2014
10 Eylül Intiharı önleme Günü
10 Eylül İntiharı Önleme Günü
Dünya Sağlık Örgütü’nün işbirliğiyle Uluslararası İntiharı Önleme Derneği’nin bir girişimi olarak 2003 yılından bu yana düzenlenmektedir. İntihar, psikolojik olarak rahatsız olan kişinin istemli olarak yaşamına son vermesi olup, kendisine yönelik bir saldırganlık halidir. "İntihar” kelimesinden, ölümle sonuçlanmış girişim anlaşılmalıdır; bu girişim ölümle sonuçlanmamış ise "intihar girişimi” kelimesi kullanılmaktadır. İntihar, birden fazla etkene bağlı gelişen, ancak büyük ölçüde ruhsal hastalıklar temelinde ortaya çıkan bir davranıştır.

08/09/2014
Fızyoterapıstler Günü
8 EYLÜL
DÜNYA FİZYOTERAPİSTLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

06/09/2014
Güney Adanada Halksağliği Haftasi
“SAĞLIK EN KIYMETLİ HAZİNEDİR “
Sadece hastalık ve sakatlığın olmaması değil, bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımlanan “sağlık” kavramı, uluslararası belgelerde ve anayasamızda temel insan hakları arasında yer almaktadır. “Halk Sağlığı”nın önemini vurgulamak amacıyla; her yıl Eylül ayının ilk haftası, “Halk Sağlığı Haftası” olarak çeşitli etkinliklerle kutlanır. Koruyucu sağlık hizmetleri ile toplum bilincini arttırarak, hastalık meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek, halk sağlığı çalışmalarının ana amaçlarıdır. Sağlığın korunması ve geliştirilmesi için koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında; Özel Güney Adana hastanesi giriş lobisinde tansiyon ve şeker ölçümü yapılarak hasta ve hasta yakınlarına genel sağlık bilgileri aktarıldı. Boy ve kilo ölçümü yapıldı .genel sağlık önerileri sunumları hastalara izletildi. Özel güney adana hastanesi sağlık çalışanlarının her zaman halkımızın yanında ve hizmetinde olduğunun bir kez daha vurgulanması ve sağlığın önemine dikkat çekilmesi hedeflenmiştir.

31/07/2014
YILIN EN İYİ MAKALESİ ÖDÜLÜ
26-30 Mayıs 20014 tarihinde
Antalya'da yapılan Türk Pediatri Kongresi'nde Hastanemiz Yenidoğan Yoğun Bakım Doktorumuz Neonatoloji Uzmanı Kenan ÖZCAN (Turk Arch Ped 2013) Allopürinolün hipoksik-iskemik beyin hasarı oluşturan yenidoğan sıçanlarda kaspaz3 ve kaspaz 8 aktivitesi üzerine etkisi başlıklı orijinal makalesi 2013 yılının en iyi makalesi ödülü olarak Plaket ve 5000 TL para ödülü kazanmıştır.

29/07/2014
ŞEKER BAYRAMI
SAĞLIK,MUTLULUK VE ESENLİK DOLU
ŞEKER TADINDA NİCE BAYRAMLAR DİLERİZ

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri