ZİYARET & REFAKAT ESASLARI

1. Hastanemizde ziyaret saatleri 10:00 ile 21:00 arasındadır.
2. Saat 21:00’dan sonra odalarda yalnızca hasta ve tek refakatçisi kalacaktır.
3. Çift kişilik odalarda kalan hastalarımız birbirinin haklarına saygı göstermelidir. Bu odalara gün içerisinde, hasta yakınları tarafından mümkün olduğunca az ziyaret yapılmalı ve ziyaretçiler saat 21:00 itibariyle odaları boşaltmalıdır.
4. Hasta odasına aynı anda en fazla 2 ziyaretçi kabul edilmektedir.
5. Hastalarımızın sağlıkları açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ilgili bölüm hekimleri tarafından ziyaret kısıtlanabilir ya da tamamen yasaklanabilir.
6. Ziyaret saatleri dışında, acil yatışı yapılan hastaların ziyaretçileri nöbetçi hekim veya sorumlu hemşirenin izniyle hastayı görebilir.
7. Çocuk ziyaretçilerin hastanemizde yatan hastaları ziyaret etmeleri, çocukların sağlığı açısından sakıncalı olabileceğinden, yasaktır.
8. Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastalar rahatsız etmeyiniz.
9. Hastanemizde anjiyo ve bypass olan hastaların ziyareti, hasta sağlığı açısından yasaktır. Ancak istenildiği takdirde bir refakatçi kalabilir.
10. Hastane binası içindeki kapalı alanlarda ve yangın merdivenlerinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.
11. Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir.
12. Hastalarımıza gelen çiçekler odalara kabul edilmez.
13. Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.
14. Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.
15. Refakatçiler tıbbi müdahaleler sırasında hastanın yanında bulunmamalıdır.
16. Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutacaklar, hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılayacaktır.
17. Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.
18. Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.
19. Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verilecektir.
20. Hasta ziyareti ve refakati esaslarına uyulması kontrolü servis çalışanlar ve hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi tarafından yapılır.