Genel Tanıtım

İç hastalıkları Bölümü (Dahiliye) geniş kapsamlı bir bilim dalıdır. Erişkin hasta grubunun tüm şikayetlerinin ilk başvurusu ve çözüm bölümüdür. Çeşitli şikayetlerle başvuran hastaların ayaktan ve yatarak tedavileri düzenlenir. İlk teşhis bu bölümde konulup hastalığın durumuna göre gerekirse hasta diğer branşlara sevk edilir.

Şeker hastalığı, karaciğer hastalıkları, tansiyon, kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, göğüs hastalıkları, nefes darlığı, karın ağrısı, baş ve boğaz ağrısı, eklem ağrıları, halsizlik, öksürük, hormon hastalıkları ve şişmanlık gibi problemlerde başvurulması gereken bölümdür. İshal, ateş, üst solunum yolu enfeksiyonu, göğüs ağrısı gibi hızlı tetkik ve tedavi gerektiren tıbbi durumlarda da hastalara acil bakım verilebilmektedir. Risk taşıyan rahatsızlıklarda hastaların ameliyat öncesi değerlendirilmesi ve ameliyat sonrası takibi de bu bölüm tarafından yapılır.

Sağlıklı kişiler için genel sağlık kontrolü özelliği taşıyan, yaş ve cinsiyete göre oluşturulmuş Check-Up programlarının değerlendirilmesi ve yorumlanması da hastanemiz İç Hastalıkları bölümünün hizmetlerinden biridir.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve Tedavi için lütfen doktorunuza başvurun.

Adres ve İletişim

Adres

Dağlıoğlu Mahallesi, 14204. Sk., 01040 Seyhan/Adana