Genel Tanıtım

Özel Güney Adana Hastanesi'nde, yaş ve cinsiyete göre oluşturulmuş, olası hastalık ve risklerin tanı ve tedavisi için kişiye özel Check Up Programları uygulanıyor. “Sağlık Riski Değerlendirme” adı verilen bu yöntemle elde edilen sonuçlar doğrultusunda kısa sürede gerekli yönlendirmeleriniz ve kontrolleriniz gerçekleştiriliyor.

  • Doktor raporu ve tetkik sonuçlarının dijital ortamda saklı tutulması
  • Hastane içinde özel alana sahip check-up bölümleri
  • Doktor, kan alma, EKG, hizmetlerinin, check up özel bölümlerinde yapılıyor olabilmesi
  • Check up danışmanı eşliğinde sürecin takip edilmesi sağlanıyor.
  • Kişisel verilerin korunması kanuna bağlı olarak, verileriniz koruma altındadır.

Check up taraması sonrasında hekim, check up yaptıran kişinin taşıdığı riskleri göz önünde bulundurarak daha detaylı tetkikler isteyebiliyor. Check-Up programı sonrasında sağlığınızla ilgili tüm kayıtlar saklanır ve aile hekiminizle sağlık durumunuzun takibi için iletişim halinde olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için mobil destek hatlarımız (0322) 436-88-88'ı arayabilirsiniz...

Check Up Neleri Kapsar?

Check up, sadece tahlil ve tetkikten oluşan bir inceleme değildir. Hastalık oluştuktan sonra yapılan tetkikler de check-up değildir. Check up sırasında hastanın sadece laboratuvar testlerine bakılıp değerlendirilmez, check up öncesinde hastayla yapılan görüşmeler ile daha sağlıklı değerlendirmeler yapılabilir.

Check-up doktorun hasta ile yaptığı görüşme, laboratuvar ve radyolojik tetkikleri doğrultusunda yapılan bir değerlendirmedir. Kişinin yaşam, beslenme tarzı, alışkanlıkları ve ailevi riskler göz önünde bulundurarak hastanın sağlık durumu değerlendirilir.

Check up sonuçlarına göre hastanın yapması gereken ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verilir. Eğer bir rahatsızlık teşhis edilirse ya da hastanın bir sağlık sorunu var ise, hasta doğru bölüme doğru yönlendirilir.

Neden Yaptırmalısınız?

İleride hastalığa dönüşebilecek riskleriniz tespit edilebiliyor. Hastalıklarınızın erken teşhisinde önemli rol oynuyor.

Ne Zaman Yaptırmalısınız?

Erişkin yaşlardan itibaren, herhangi bir şikayet ya da endişeniz olmasa bile yılda 1 kez sağlık kontrolünden geçmek yararlıdır. Yıllık sağlık kontrolü, hekiminizin önceki yıla ait sonuçları karşılaştırması ve sağlığınızdaki değişimleri ve riskleri izlemesi açısından önemlidir.

Check-Up Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Check up için öncelikle check up yapılan bir hastane ya da tıp merkezinden randevu almanız gerekiyor. Check up’tan sorumlu doktor kullandığınız ilaçlar ve daha  önce geçirdiğiniz hastalıklar konusunda sorular sorar. Bu doğrultuda check up’ın kapsamı belirlenir, kişinin check up’a gelmeden kullanması veya kesmesi gereken ilaçlar varsa doktor tarafından bilgilendirme yapılır.

Randevu günü aç karna (8-10 saat arası bir açlıkla) check up merkezine gelindiği zaman kan ve idrar tahlilleri alınıyor bunun dışında kalp elektrosu (EKG), akciğer filmi, batın ultrasonu gibi görüntüleme yöntemlerine başvuruluyor. Kişinin yaşı ve cinsiyetine göre mamografi, PSA testi gibi tetkikler gerçekleştiriliyor. 50 yaş üstünde endoskopik tetkikler planlanabiliyor.

Check up süresi panel içeriğine göre farklılık gösterebiliyor. Sonuçlarınız check up panel içeriğindeki tetkiklere bağlı olarak aynı gün içerisinde ve/veya takip eden günlerde hazır oluyor.

Check Up Hazırlık

Size uygulanacak tetkikler bir kısım ön hazırlık gerektirdiği için, aşağıdaki önerileri dikkate almanızı rica ederiz. Bu önerilere uyarak gelmeniz, işlemlerin hızlı yürümesini, tetkikler arasında bekleme sürenizin kısalmasını ve tetkiklerin en doğru şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.
 
İşlem günü, hazırlık durumunuza ve bölümlerin yoğunluğuna göre, program sırasında oluşabilecek değişiklikler, check up yetkilileri tarafından size iletilecektir.
 
Check Up Programlarımız

Özel Güney Adana Hastanesi'nde yapılan Check Up Programları; kişinin yaşı, cinsiyeti, genetik özellikleri, yaşam şekli, geçmiş sağlık öyküsüne göre planlanıyor. Kişinin taşıdığı risk faktörleri de göz önüne alınıyor. Örneğin orta yaşlı erkeklerde prostat kanseri açısından taramalar önem taşırken, orta yaşlı kadınlarda ise meme ve rahim taramaları önem kazanıyor. Çeşitli hastalıklara yatkınlığı olan kişiler için tarama programları uygulanabiliyor.

Özel Güney Adana Hastanesi Check Up Programları arasında; Kadın Genel Check Up, Erkek Genel Check Up, Çocuk Check Up ve Çocuk Kalp Sağlığı Check Up, Her Daim Genç Geriatri Check Up, Kalp ve Akciğer gibi Tarama Programları, Diyabet Paneli, Onkolojik Beslenme Programları ve Diyet Programları yer alıyor.

Check-Up programı sonrasında sağlığınızla ilgili tüm kayıtlar saklanır ve aile hekiminizle sağlık durumunuzun takibi için iletişim halinde olabilirsiniz.

Check Up Nedir?

Sağlık sorunu olmayan bir kişinin, olası hastalıklarını erken dönemde tespit edilmesini ve önlem alınmasını amaçlayan; yaş, kalıtsal yapı ve çevresel faktörler dikkate alınarak yapılan sağlık taraması check up olarak tanımlanıyor.

İleri evrelerde tedavisi zorlaşan sağlık sorunları; hasta ve ailesi için yıpratıcı bir sürece yol açıyor. Özellikle aile öyküsü olan kişilerde yılda bir kez yapılan sağlık taraması ile erken teşhis ve ardından planlanan tedavi, hayat kurtarıcı olabiliyor.

 
Check-Up Paketleri

FİYAT BİLGİSİ AL

Size daha iyi hizmet verbilmemiz için formu eksisksiz doldurmayı unutmayınız.